P.H. BAU-TEC

P.H. BAU-TEC

42-200, Częstochowa , Wilsona 30

Co składa się na materiały ścierne?

Procesy obróbki powierzchniowej oraz szlifowania wiążą się z koniecznością posiadania odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Podstawą są materiały ścierne sprawdzające się w wielu gałęziach przemysłu. Spotyka się je między innymi w warsztatach samochodowych, stolarniach, lakierniach i innych zakładach. Odznaczają się one niepodatnością na zmiany temperatury oraz dużą twardością i występują w wersji syntetycznej lub naturalnej. Do ich produkcji wykorzystuje się węgliki metali i tlenki oraz materiały szlifierskie, do których zalicza się węglik krzemu czy sztuczne diamenty. Znajdują one zastosowanie w trakcie obróbki:

  • szkła,
  • drewna,
  • kompozytów,
  • żeliwa,
  • ceramiki,
  • kamienia,
  • metalu.

Materiały dostępne na rynku różnią się od siebie twardością ziarna, kształtem, wielkością oraz liczbą warstw nasypu. Są one wykorzystywane w przypadku narzędzi elastycznych, do których zalicza się krążki, listki, papiery oraz ceramiczne spoiwa, choć niektórzy stosują je w osełkach i ściernicach. Na tego typu produkty składają się między innymi taśmy bezkońcowe, niezbędne podczas pracy ze szlifierkami elektrycznymi lub pneumatycznymi oraz arkusze umieszczane na płótnie, które są nabywane ze względu na elastyczność.

Szeroki wybór omawianych artykułów udostępniono na witrynie bau-tec.pl. Firma, która ją prowadzi, dba o jakość proponowanych wyrobów, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W jej katalogu znajduje się między innymi papier ścierny, przydatny podczas wygładzania powierzchni tworzyw sztucznych, metalu oraz drewna. Występuje on w formie taśm, rolek oraz arkuszy o kilku wielkościach. Produkty te mają różną grubość ziarna, którą należy dopasowywać do rodzaju materiału poddawanego obróbce.

Copyright 2025 Hotel-lesna.com.pl - wszelkie prawa zastrzeżone